Makale Detayı

 

02 Şubat 2017 1509

Yeni Sayfa 1

Ülkemizde ve dünyada e-ticaret sektörü gün geçtikçe büyümektedir. Büyüyen ve gelişen sektörde işlerin ticaretin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için e-ticaret sitesi ihtiyacı bulunmaktadır. Bu siteler kurulurken güvenlik açıklarının da iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Günümüzde son derece güvenlie-ticaret siteleri tasarlanabilmektedir. Ayrıca bankaların özel şifreleme yöntemleri sayesinde internetten alışveriş yapmak çok daha güvenli bir hale gelmiştir. Bu tür bir internet sayfası tasarımı yapmak için profesyonel destek alınması gerekmektedir. AydınWeb Yazılım, bu konuda profesyonel destek sunmakta ve güvenli e-ticaret siteleri oluşturmaktadır. Online alışverişin en önemli avantajı, yılın her günü ve her saati açık olması ve alışveriş yapılabilmesidir. İnternet sitesinin altyapısı sağlamsa ve bakımları aksatılmadan yapılıyorsa, online mağaza sorun çıkarmadan hizmet vermeye devam edecektir. Bu sayede e-ticaret sitesi ziyaretçileri, günün her saatinde rahatlıkla alışveriş yapabilmektedirler.

E-Ticaret Sitesi Ticaretin Masrafını Azaltır
Online alışveriş sitelerinin en büyük özelliklerinden biri de masrafları ciddi oranda azaltmasıdır. Bir yerde mağaza açılmak istendiğinde konuma göre belirli miktarda kira ödenmesi gerekmektedir. Üstelik bu kira son derece yüksek de olabilmektedir. Ayrıca mağazada hizmet verecek personel giderleri, elektrik giderleri gibi çok sayıda gider de bulunacaktır. Bütün bunlar maliyeti artırıcı kalemlerdir. Oysa e-ticaret sitesi açıldığında tasarımı için belirli bir ücret, bakımı için bir ücret ve sitenin ismi için de yıllık belirli bir ücretin ödenmesi yeterli olmaktadır. Bu durumda da satılan ürünün fiyatı düşük olabiliyor. Böylece aynı işi yapan e-ticaret sitesi sahipleri ile ciddi bir şekilde rekabet edilebilmektedir. Ancak e-ticaret sitesi kısa zamanda müşteriye ulaşması için belirli bir çalışma içinde olunması gerekmektedir. Bu çalışmayı da AydınWeb Yazılım olarak güven bir şekilde sunmaktayız. Web sitesinin tasarımından SEO çalışmasına kadar bir dizi işlemi profesyonelce gerçekleştiren ajansımız, astronomik olmayan bütçelerle en kalite işleri sunabilmektedir. Düzenli çalıma yapılan e-ticaret sayfası arama motorlarında da üst seviyelerde olacak, böylece sadece Türkiye’de değil dünyanın bir başka ülkesinde de satış yapma imkanı elde edilebilecektir. Ayrıca bir caddede ya da bir sokakta mağaza açıldığında belirli bir çevreye hitap edilebilmektedir. Oysa internet milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Dolayısıyla internet üzerindeki bir e-ticaret sitesi, milyonlarca kişiye ulaşabilmektedir. Bu da ciddi oranda kazanç anlamına gelmektedir.

Mobil Tasarım da Önemlidir

Online alışveriş sitesi geliştirilip mobile taşındığında ürün satın almak isteyenler cep telefonlarından ve tabletlerinden giriş yaparak satın alma işlemini gerçekleştirebilir. Bu da e-ticaret sitesi üzerinden daha fazla kazanç anlamına gelecektir. Bu durumda yolda giderken bile e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapma imkanı bulacak olan müşteriler, bu kolaylığı değerlendirecektir. Bu konuda da AydınWeb Yazılım’ın hizmetlerinden yararlanılabilir. E-ticaret sitelerinin arama motorlarında ön plana çıkmasının en uygun yolu düzgün bir SEO çalışması yapılmasıdır. Bu sayede arama motorlarında üst seviyeye çıkarak ticaret sitesinin yeni kullanıcılarla buluşması sağlanabilmektedir. Ayrıca üst seviyelerde görünmesinin en önemli avantajı, ziyaretçilerin siteye giriş yapmasıdır. Kullanıcıların öncelikle arama motorlarındaki ilk sayfasında gördükleri siteyi ziyaret ettikleri bilinmektedir. İkinci sayfaya geçmeleri ise çok enderdir. Bu nedenle ilk sayfada görülmek, ticaret hacmi olarak her zaman avantajlıdır. E-ticaret sitelerinde kullanıcılar fiziki olarak mağazada olmaları gerekmemektedir. Bu sayede ürün satın almak isteyenler evlerinde ya da ofislerinde zaman kaybetmeden, mağaza mağaza dolaşmadan, trafikte zaman yitirmeden alışveriş yapma kolaylığı elde etmektedir. Bu nedenle online alışveriş sistemi giderek yaygınlaşmaktadır. Bu kolaylığı sunabilmek, kolay alışveriş sisteminin içine dahil olmak için güvenilir web tasarım merkezlerinden hizmet alınarak hizmet verilmesi gerekmektedir. Ajansımız bu hizmeti en üst düzeyde verebilecek bilgi ve birikime sahiptir.

E-Ticaret Sitesi'nde Tasarımın Önemi Büyük

E-ticaret sitesi tasarımı da son derece önemlidir. Düzgün tasarlanmış, kolay kullanımı bulunan bir online alışveriş sitesi dikkat çekecektir. Günlük hayattan örnek vermek gerekirse gösterişsiz vitrini olan bir mağazaya kimse girmek istemeyecektir. Ancak özenli bir vitrini olan, satılan ürünlerin düzgün bir şekilde sıralandığı bir mağaza, her zaman dikkat çekecek ve müşteri yoğunluğu yaşayacaktır. Bu nedenle e-ticaret sitelerinin tasarımlarına da son derece özen gösterilmelidir. Tasarım sade ancak cazip ve kolay anlaşılır olmalıdır. Ziyaretçiler aradığı ürünlerin kolay bir şekilde bulabilmelidir. Bunun için AydınWeb Yazılım’tan profesyonel hizmet almak mümkündür. Ajansımız, sade, kolay anlaşılabilir bir web tasarımı yaparak e-ticaret sitesine giren ziyaretçilerin rahat alışveriş yapmasını sağlamaktadır. Bu arada e-ticaret sitesinin tasarımının yanı sıra hızlı yüklenmesi de önemlidir. Yapılan araştırmalarda bir web sitesinin yüklenme süresinin 2 saniye olması gerektiği ortaya çıkmıştır. E-ticaret sitesinde ise bu sürenin biraz daha uzun olabileceği belirtiliyor. Ancak yüklenme süresi fazla olan e-ticaret sitelerinin sektörde yaşama şansının da bulunmadığı belirtilmektedir. Bu nedenle online alışveriş sitesinin yavaş yüklenmesi, ziyaretçilerin o siteden alışveriş yapmamalarına neden olmaktadır. Hal böyle olunca da sitenin varlık nedeni zamanla ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle hızlı yüklenebilen bir site tasarlanmasında her zaman önem vardır. Bunların yanında e-ticaret sitelerinde kredi kartı ile ödemenin yanında baka ödeme yöntemlerinin de bulunması gerekmektedir. Havale, EFT, PayPal ve benzeri ödeme yöntemleri müşteriye sunulmalıdır. Bunların yanında iletişim olanağı da güçlü olmalıdır. Müşteri hizmetleri ya da online destek birimleri olmalı ve bu birimler tüketicinin şikayetlerini dinleyerek çözüme kovuşturmalıdır. Unutulmamalıdır ki ticaret internet üzerinden de yapılsa, birebir de yapılsa müşteri memnuniyeti ön planda olmalıdır. Zaten zaman içinde değişiklik gösteren tüketici yasaları, firmalara bazı sorumluluklar yüklemektedir. Ayrıca müşterinin sorunlarına hızlı çözüm üretmeyen e-ticaret sitelerinin kan kaybedeceği de açıktır. Çünkü internet üzerinden yapılan alışverişin hızlı olması gibi internet üzerinden yayılan şikayetin hızı da o denli hızlı olmaktadır.

E-Ticaret Sitesi nde Ürün Tanıtımı Detaylı Olmalı

Online alışverişin olumlu olduğu kadar olumsuz tarafları da bulunmaktadır. Örneğin e-ticaret sitesi ile ilgili olarak en öne çıkan olumsuzluk, müşteriyle birebir iletişim kurulamamasıdır. Normal ticarette bir satış görevlisi müşteriyi ikna etmek için ürünü çeşitli cümleler kurarak anlatabilmektedir. Oysa online alışverişte böyle bir imkan bulunmamaktadır. Bu nedenle de e-ticaret sitelerinde ürünlerin satışını gerçekleştirmek için detaylı açıklamalara yer verilmeli, hatta benzer ürünlerle karşılaştırma yapılabilmelidir. Ayrıca normal mağazalarda satın alınan ürünün hemen denenebilme imkanı da bulunuyor. Oysa e-ticaret sitelerinden satın alınan ürün için böyle bir ihtimal olamıyor. Bunun yerine ürün teslim edildikten belli bir süre içinde iade edebilme özgürlüğü sunuluyor. Bu imkan ile de müşteri ürünü satın aldığında ve gelen ürün büyük ya da küçük geldiğinde değiştirme imkanına sahip olmaktadır. Bunların yanında kullanıcılardan ürünlerle ilgili yorum yapmaları istenebilir. Bu yorumlar başka kullanıcılarla paylaşılarak bir sosyal ağ kurulabilir. Bu da e-ticaret sitesinin biraz daha aktif olarak kullanılmasını sağlayabilir. Bunun yanında satışa sunulan ürünlerin görselleri de kaliteli olarak sunulmalıdır. Müşteri, ürünü tam olarak inceleyebilmeli, tüm özelliklerini öğrenebilmelidir. Ayrıca gerekiyorsa videolar hazırlayarak ürünün tüm detayları kullanıcıya sunulmalıdır. Bu şekilde bir tanıtım gerçekleştirildiğinde e-ticaret'in olumsuz yanları tamamen arka plana itilebilmektedir. Bütün bunların yanında ürünün kargoya verilme aşaması da önemlidir. Güvenli kargo firmalarıyla çalışmalı, ürün tüketiciye sağlam olarak teslim edilmelidir. Bütün bunlara dikkat edildiğinde e-ticaret sitelerinin gelir elde etmemesi imkansızdır.

E-Ticaret, Kurumların, her ölçekte firma ve kuruluşların ürünlerini, hizmetlerini İnternet ortamından tanıtım ve pazarlamasını sağlayan, kurumunuzun kapılarını dünya pazarına açan yeni nesil bir teknoloji alternatifidir.

E-Ticaret ile ekonomik rakamlarla yapacağınız yatırım sayesinde, Milyonlarla ifade edilen internet kullanıcıları sayfanıza birkaç saniyede ulaşabilir, ürün ve hizmetlerinizi İnternet üzerinden ödeme gerçekleştirerek satın alabilir. Sizde, zahmetsizce gerçekleşen bu işlemleri izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Gelişen İnternet teknolojileri, web sitelerinin artık birer internet sitesi olmaktan çok öteye geçmesine vesile oldu. Artık Web sayfaları günün 24 saati çalışan, ürünler tanıtan, pazarlayan ve satışını yapan bir şube haline geldi. Günümüzde pek çok kurum ve kuruluş, Dünyanın en geniş pazarı haline gelen İnternet Dünyasını keşfetmiş, bu alanda yatırımlar yaparak ürün ve hizmetlerini müşterilerine çok daha hızlı ve kolay yoldan sunmayı tercih etmeye başlamıştır.

İLETİŞİME GEÇ
E-ticaret Sitesi ihtiyaçlarınız için