Satış Sözleşmesi

 

Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Sözleşme Tarihi : …/…/2019

MADDE 1 – TARAFLAR
Bir tarafta Çerkezköy/TEKİRDAĞ adresinde mukim AYDINWEB YAZILIM (Kısaca AYDINWEB YAZILIM olarak anılacaktır) ile diğer Taraftan ………………… T.C. Nolu ....…………………………………….adresinde mukim.…………………………………………(Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.
MADDE 2 – KONU
İşbu sözleşme MÜŞTERİ’nin sözleşmede belirtmiş olduğu internet adresi (................) kurulumunun yapılıp kullanılabilmesi için AYDINWEB YAZILIM'ın sağlayacağı ÜRÜN ve HİZMET karşılığında ödenecek hizmeti düzenler.
2.1 ÜRÜN ve HİZMET: Sözleşmede belirtilen web adresi’ ne kurulumu yapılır. Müşteri yapılacak güncellemelerden ömür boyu faydalanacaktır. Hafta sonları, resmi tatiller hariç 2 yıl ücretsiz Teknik destek (8 ile 24) saat arası cevap verilmektedir. Özel istekler, Sunucu firma sorunları Müşteri taraflı yazılıma yapılan müdahale ile oluşan sorunlardan AYDINWEB YAZILIM sorumlu tutulamaz. 
MADDE 3 - LİSANSLAMA HAKKINDA
3.1 AYDINWEB YAZILIM Tarafından müşteriye yazılım %99 açık kaynak kodlu olarak 1 alan adına ömür boyu ÜCRETSİZ lisanslı verilmektedir.
MADDE 4 – MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 MÜŞTERİ, Web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.
4.2 MÜŞTERİ, web sitesine ait yönetici paneli veya yönetim programı olması durumunda site içeriğini kendisi oluşturmak ve bilgileri siteye eklemekle yükümlüdür.
4.3 MÜŞTERİ, AYDINWEB YAZILIM tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının AYDINWEB YAZILIM’a ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.
4.4 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, AYDINWEB YAZILIM’ ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.
4.5 Lisanssız yazılım kullanan her kişi, telif hırsızlığı suçu esasına dayanılarak, Fikir ve sanat eserleri kanunu (FSEK) gereğince cezalandırılır, cezai ve tazminat müeyyidelerinin muhatabı olur.
4.6 Müşteri almış olduğu yazılımı izinsiz kullanması, dağıtması, kopyalaması, çoğaltması ve satışını yapması yasaktır.
MADDE 5 – AYDINWEB YAZILIM’IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
5.1 AYDINWEB YAZILIM, MÜŞTERİ’nin tanıtım, reklam ve bilgi edinme için ihtiyaç duyduğu yazılımları (Web sitesi) MÜŞTERİ’ nin kullanabileceği şekilde kurulumunu yapıp, internet ortamında yayına hazır hale getirmekle yükümlüdür.
5.2 AYDINWEB YAZILIM, MÜŞTERİ’ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek yazılımsal hataları ve sorunları sistemin mümkün kıldığı ölçüde düzeltmekle yükümlüdür.
5.3 AYDINWEB YAZILIM, MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım için gerekli etüdü tamamladıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.
5.4 AYDINWEB YAZILIM, Ek-1’de yer alan özelliklerde yazılım/tasarım’ ı, Ek-1’ de belirlenen teslim tarihine kadar teslim taahhüt eder.
5.5 AYDINWEB YAZILIM, hazırlanan yazılımın kaynak kod, grafik ve dokümanlarını müşteriye verme hakkını saklı tutar. Müşteri hazırlanan tasarım/yazılım’ın kaynak kodlarını AYDINWEB YAZILIM yetki vermedikçe göremez, ulaşamaz, kopyalayamaz.
4.6 AYDINWEB YAZILIM, hazırlanan yazılımın kaynak kod, grafik ve dokümanlarını şifrelemek kaydıyla müşteriye verecektir.
MADDE 6 – HİZMET VE HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ
6.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 2 (iki) Yıl olarak belirlenmiştir. Süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi, sözleşme yapılacak yıl için belirlenen yazılım ücreti mukabilinde uzatılabilir. Hizmet süresi yenilemeyen Müşterilerimiz ücretsiz teknik destek hizmetinden yararlanamaz.
6.2 Sözleşme süresi bitiminde uzatma işlemi yapılmaması nedeniyle doğabilecek bilgi, belge, veri,  doküman gibi kayıplardan AYDINWEB YAZILIM sorumlu değildir. Sözleşme süresi bitiminde sunucu hizmetinin sonlanmasından, alan adı tescilinin iptal olması, durması veya başkası tarafından tescil edilmesinden AYDINWEB YAZILIM sorumlu tutulamaz.
6.3 AYDINWEB YAZILIM,  geliştirilen ek yazılım hizmetini (Versiyon Yükseltme) ücreti karşılığında MÜŞTERİ’ ye sağlar.
6.4 Hizmet bedeli AYDINWEB YAZILIM tarafından tasarım ve yazılım bedeli KDV dahil ………(…………) TL (Türk Lirası) olarak belirlenmiştir.
6.5 Ödemelerin yapılmaması durumunda, AYDINWEB YAZILIM taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.
6.6 İNTERNET ADRESİ : Müşteriye ait kurulumun ve lisanslamanın yapılacağı internet adresi (.......) kurulumunun yapılıp kullanılabilmesi için AYDINWEB YAZILIM'ın sağlayacağı ÜRÜN ve HİZMET karşılığında ödenecek ücreti 5.3. maddede belirtmiş ve kabul etmiştir.
6.7 Müşteriler AYDINWEB YAZILIM’ın Satış sonrası 2 yıl teknik destek hizmetini hafta sonları, resmi tatiller hariç http://cp.aydinwebyazilim.com/clientarea.php adresinden üye oldukları taktirde destek hizmeti alabilirler. (Telefon, Email, Whatsapp Üzerinden destek verilmemektedir)
MADDE 7 – CAYMA HAKKI
7.1 Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, için cayma hakkı kullanılamaz. 
MADDE 8 - SÖZLEŞME KURALLARI
8.1 İşbu Sözleşme zaman içinde AYDINWEB YAZILIM tarafından tek taraflı güncellenebilir, Kullanıcı Siteye her giriş yaptığında güncellenmiş Sözleşme maddelerini aynen kabul etmiş sayılacaktır.
MADDE 9 -  TESLİMAT
9.1 Ek-1 AYDINWEB YAZILIM, Söz konusu yapılan işin MÜŞTERİ’ye …/…/ 2019 tarihinde Teslimini taahhüt eder. 
MADDE 10 – YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ
10.1 İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Çerkezköy Mahkeme ve İcra Daireleri Müşterinin bulunduğu …………….. Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.  İşbu sözleşme bununla birlikte 10 madde alt başlıklarla ve iki sayfadan İbaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınarak kabul edilmiş sayılmıştır. 

SATICI FİRMA “AYDINWEB YAZILIM”
Ad Soyad
İmza / Kaşe
MÜŞTERİ ŞAHIS “FİRMA”
Ad Soyad
İmza / Kaşe
 

Sözleşmeyi indirmek için TIKLAYINIZ.
NOT: İmza altına alınmayan sözleşme geçerli sayılmaz.