Vaktin nakit olduğunu kanıtlayan uptime ve downtime hakkında bilinmesi gerekenler

Vaktin nakit olduğunu kanıtlayan uptime ve downtime hakkında bilinmesi gerekenler

Uptime ve downtime birbirinin zıttı olan bilişim dünyasına ait olan 2 terim. Belki de gözden kaçan, gerektiği kadar önemsenmeyen uptime ve downtime konuları, aslında İlan Scripti firmalarının kazancını etkileyen önemli faktörlerden.
 
 Zaman kavramının tüm sektörler için kritik olduğunu söyleyebiliriz. Ancak birkaç dakikada ne gibi kayıplar yaşanabileceğini gözler önüne serek uptime ve downtime hakkında bilgi sahibi olmak ve gereken tüm önlemleri almakta büyük fayda var. Peki söz konusu kavramlar İlan Scripti firmaları açısından ne anlama geliyor?
 
 Uptime ve downtime nedir?
 
 “Uptime”, sistemlerin ve cihazların kullanıcıya sorun çıkarmadan tüm elemanlarıyla kusursuzca çalıştığı zaman dilimini kapsayan bir terim. Yani İlan Scripti kullanıcısının, online mağazanızda herhangi bir aksama yaşamadan alışveriş deneyimini tamamlayabilmesi için sistemin sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması gerekiyor. Bu da uptime kavramının karşılığı oluyor.
 
 “Downtime” ise bir sistemin ya da cihazın kullanılamadığı süreyi tanımlıyor. Yani sistemin çökmesi ve tekrar hayata geçirilene kadar geçen müdahale süresi downtime adını alıyor. Özellikle 7/24 aktif olan internet dünyasında bu süre büyük kayıplara yol açabilir.
 
 İlan Scripti sitelerinin ve bankaların özellikle üzerinde durduğu downtime, cirosu çok yüksek firmaların dakikalar, hatta saniyeler içinde çok yüksek oranlarda kayıplar yaşamasına neden olabiliyor. Downtime yaşamamak için ise birtakım önlemler almak yararlı olabilir.
 
 Downtime’a karşı nasıl önlemler alınabilir?
 
 Downtime ile İlan Scripti mağazanızın ve müşterilerinizin mağdur olmaması adına sistemin 7 gün 24 saat denetlenmesi gerekiyor. Yani sistem herhangi bir nedenle zarar görür ve çalışmayı durdurursa, denetleyici mekanizmanın bunu fark edip anında müdahale ederek bir anda sistemi tekrar uptime dönemine sokması gerekiyor.
 
 Downtime’ın bir kampanya anında, çok yoğun trafik alınan ve satış yapılan bir zamanda da yaşanması her zaman olası. Bu yüzden sistemi koruyan firmanın özenle seçilmesi downtime’la mücadelede atılacak ilk ve en önemli adım olabilir
 
 Downtime ile karşılaşmamak için yapılabilecek hamlelerden bir diğeri ise sistem güncellemeleri ve bakımı için doğru zaman seçimi. Bu güncellemelerin ve bakımların periyodik olarak yapılması ve bu konuda müşterilerin bilgilendirilmesi, müşteri memnuniyetinin düşmemesi adına da faydalı olabilir.
 
 Yerel İlan Scripti siteleri bu güncellemeler için özellikle müşterilerinin daha az aktif olduğu gece saatlerini tercih ediyor. Öte yandan uluslararası firmalar için durum biraz daha farklı. Uluslararası firmalar güncellemeler ve bakım için müşterilerinin aktif olduğu saatleri sürekli takip etmeli ve genel olarak trafiğin ve satışın en düşük olduğu zamanı baz alarak harekete geçmeli. Ayrıca bakım için de olsa sistemin kapanmasının yine downtime anlamına geldiği unutulmamalı ve bu sürenin minimumda tutulmasına da özen gösterilmeli.
 
 İlan Scripti sitelerinin satış oranlarını artırmak için uygulanabilecek pek çok yöntem var. Satış gücünü etkileyen downtime süresini bir an önce uptime’a çevirmek de kar marjını etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor. Eğer siz de müşterilerinizi etkileyebilecek bir İlan Scripti sitesine sahip olmak istiyorsanız hemen Detaylı bilgi için https://aydinwebyazilim.com/Yazilim/39/Ilan-Scripti-V6-Platin adresini ziyaret edebilirsiniz.İlan Sitesi dünyasına bir an önce adımınızı atın. ve İlan Scripti dünyasına sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Copyright © 2017 AydınWeb Yazılım Tüm Hakları Saklıdır.

Mastercard / Visa